BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Pomoc zranitelným má jinou tvář než na jaře

23. 10. 2020 | /INFOGRAFIKA/ Samospráva i neziskové organizace aktivizují kvůli eskalaci nákazy koronavirem a zesílení vládních restrikcí pomoc občanům včetně poradenství. Podpora je směrovaná především k „ohroženým“ skupinám.

U Pinkasů. První místo, kde se dalo sehnat plzeňské pivo

23. 10. 2020 | /PROSLULÉ PRAŽSKÉ PODNIKY/ Některé proslulé podniky, bez nichž si dnes nedokážeme hlavní město ani představit, vznikly úplnou náhodou. Jedním takovým je i restaurace U Pinkasů, nacházející se na Jungmannově náměstí 15/16. Plzeňský prazdroj tu mohli hosté vychutnat už v roce 1843 a dodnes zde teče proudem.

Vtipy o Prymulově skandálu: Mafiánská zašívárna, Vojtěch fotí či poslední metro

23. 10. 2020 | Netrvalo dlouho a skandál, kdy se ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) sešel s předsedou poslaneckého klubu vládního hnutí Jaroslavem Faltýnkem, probudila lidovou tvořivost. Naštvání občanů, že pravidla kvůli covid-19 neplatí pro všechny stejně, trochu zmírňují vtipy. Terčem je teď hlavně místo činu – restaurace Rio's na pražském Vyšehradě.

Šikovné PR. Populismus. Jak opozice reaguje na Hřibovu službu v nemocnici

23. 10. 2020 | Skandální odhalení noční návštěvy ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) a šéfa poslaneckého klubu vládnoucího hnutí Jaroslava Faltýnka restaurace na Vyšehradě naprosto upozadilo čtvrteční oznámení pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který chce v úterý nastoupit jako dobrovolník v nemocnici kvůli situaci s koronavirem. Přesto Hřibův čin stihl vyvolat mnoho reakcí mezi veřejností na sociálních sítích i v řadách opozičních zastupitelů hlavního města.  ...

Test v ulicích: Na roušky si lidé zvykají, nenosí je menšina

23. 10. 2020 | Ani roušky, ani zavřená provozovna. V rozporu s vládními nařízeními v sobotu jedna pizzerie v Praze 3 fungovala v normálním provozu a čekající zákazník navíc neměl roušku.

VIDEO: Stavba polní nemocnice pokračuje. Podívejte se dovnitř

23. 10. 2020 | Polní nemocnice v Letňanech je ze dvou třetin postavená. Jako záložní kapacita s pěti sty lůžky bude hotová v neděli do 16:00.

Nakažených přibývá. Nejhorší situace je na západě metropole

22. 10. 2020 | /INFOGRAFIKA/ Mohou být některé části metropole rizikovější z hlediska nákazy covidem-19 než jiné? Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky, které publikuje platforma Golemio, tomu tak skutečně je. Vyplývá z nich, že v počtech případů existují v jednotlivých obvodech poměrně výrazné rozdíly.

Irena z neziskovky: Neslyšící mají mít stejné právo řídit motorku jako slyšící

22. 10. 2020 | Těžký pád v osmém měsíci těhotenství zapříčinil, že se Irena Maixnerová narodila jako neslyšící. „Celá rodina je slyšící. Mám o šest let staršího bratra a už odmalička jsem na něho znakovala. Pamatuji si, jak ho to rozčilovalo,“ směje se šestačtyřicetiletá Irena.

Primátor jde pracovat do nemocnice. Dobrovolníci jsou i na covid jednotkách

22. 10. 2020 | Příklady táhnou? Koronavirová doba mění podobu týmů v nemocnicích, kde je stále více možné narazit na dobrovlníky. Šíření infekční virózy covid-19 vyburcovalo k činu rovněž pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Hřib se jako vystudovaný lékař zapojí do služby příští úterý. V hlavním městě pomáhají zatím hlavně studenti medicíny.

Jízdné zatím zdražovat nebude, hlavní město vyčkává

22. 10. 2020 | Rozhodování o změně cen jízdného není podle primátorova náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) na pořadu dne a konečný verdikt do konce roku nepadne.

Dárců plazmy na léčbu covidu je málo

22. 10. 2020 | Zásob krve mají nemocnice zatím dostatek, dárců však postupně ubývá. Potřeba bude hlavně plazma.  

Nečekaná příležitost. Bytovou nouzi Praha vyřeší nákupem hotelů

22. 10. 2020 | Covidová krize přihrála Praze nečekané řešení nedostatku bytů pro sociálně slabší nebo profese, které jsou klíčové pro chod města. Vedení Prahy plánuje odkoupit nevyužívané hotely či ubytovny. To však nebude v praxi jednoduché. Kvalitní nemovitosti si totiž zatím stále drží svoji vysokou hodnotu.

Prymula: Předávání vyznamenání nemůže proběhnout v obvyklém režimu

21. 10. 2020 | Předávání státních vyznamenání se 28. října na Pražském hradě nemůže konat v obvyklém režimu. Situace není epidemiologicky příznivá, řekl dnes novinářům po jednání vlády ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). O možnosti předávání vyznamenání později odpoledne jednal i na Hradě, výsledky schůzky ani jedna strana nekomentovala. 

Den stromů Prahu v nedbalkách nezastihl. V metropoli se vysazují tisíce dřevin

21. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zlepšování kvality životního prostředí patří dlouhodobě mezi priority vedení metropole. O jak zásadní oblast života ve městě se jedná, připomněl i včerejší Den stromů. Hlavní město mohlo tento den oslavit bez začervenání, protože v posledních letech má na svém kontě tisíce nových dřevin vysazených v lesích, parcích i v ulicích Prahy.

Registr vozidel na Vyšehradě: nejdřív fronty, pak uzavření kvůli karanténě

21. 10. 2020 | Nejprve magistrát hlavního města prostřednictvím sociálních sítí kvůli frontám před úřadem vzkázal neukázněným občanům: „Tak takhle teda ne!“ Pak lidi za vstřícnost při vyřizování záležitostí ohledně řidičských průkazů a registru vozidel pochválil, aby za nedlouho oznámil, že pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností na Vyšehradě bylo kvůli karanténě do odvolání uzavřeno. Ministerstvo dopravy, které vede Karel Havlíček (ANO), pak uvedlo, že bude během nouzového stavu propadlé ...

Škola musí pryč. Praha hledá nový objekt pro mladé tanečníky

21. 10. 2020 | Kam s tanečníky? Tuto otázku řeší soukromá konzervatoř Taneční centrum Praha, která se má na konci školního roku vystěhovat z pronajatých prostor v Hlubočepích. Spor s městskou částí Praha 5 se táhne už přes tři roky.

Rozhodnutí hygieniků je nepřezkoumatelné. Studenti na přednášky mohou. Ale...

20. 10. 2020 | Pražský městský soud dnes zrušil rozhodnutí pražské hygienické stanice, které v září zakázalo osobní přítomnost vysokoškolských studentů na výuce. Pravomocným rozsudkem vyhověl podané správní žalobě. Uvedl, že rozhodnutí hygieniků je nepřezkoumatelné, protože v něm chybí dostatečné zdůvodnění. Šéfka pražské hygieny Zdeňka Jágrová médiím řekla, že rozsudek nebude mít žádné praktické důsledky. Na verdikt upozornil server Česká justice. ...

OBRAZEM: Na Hradčanech stojí nová socha panovnice. Líbí se vám Marie Terezie?

20. 10. 2020 | Představitelé radnice Prahy 6 odhalili na Hradčanech poblíž vjezdu do tunelu Blanka sochu Marie Terezie – rakouské císařovny a české královny, která vládla v Habsburské monarchii mezi roky 1740 a 1780. Příprava uměleckého díla trvala několik let a provázela ji kritika odpůrců historické osobnosti.

Levnější energie? Půjčky? Ne, volá hygiena. A covid pozitivní nezvedají telefon

20. 10. 2020 | Každý z nás to zná velmi dobře – na displeji mobilního telefonu se vám objeví neznámé číslo, v tom okamžiku spousta lidí automaticky začne přemýšlet, který z „agentů s teplou vodou“ zase volá. Budou mi nabízet výhodný tarif? Levnější elektřinu či plyn? Nebo snad životní pojištění nebo půjčku? V těchto chvílích však mohou být podobné hovory životně důležité. Hygienici totiž neprovádí žádný průzkum trhu, ale snaží se „vytrasovat“ osoby pozitivně testované na koronavirus a jejich kontakty. Zvedněte ...

Distanční výuka drhne. Na vině je nefunkční technika

20. 10. 2020 | Nedostatek počítačů, poruchové mikrofony, zrušená praxe či nepochopení úkolů. S tím vším se nyní potýkají studenti i pedagogové napříč metropolí.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
04:11:57 | 24.10.2020Zpravodajství BrandýsDnes.cz

Vyléčení pacienti z covidu-19 můžou pomoci darováním krevní plazmy, nemocnice hledají dárce

V průběhu infekce covid-19 se v těle nemocného vytvářejí specifické protilátky proti viru, který je původcem nemoci (SARS-CoV-2). Tyto protilátky v krvi vyléčené osoby přetrvávají delší dobu po uzdravení. Podání plazmy odebrané osobě, která ...

Bertíci se vrací do Středočeského kraje. Můžete pomoci dětem z dětských domovů

Od čtvrtka 22. října startuje ve všech hypermarketech a vybraných supermarketech Albert další ročník úspěšného charitativního programu Bertík pomáhá. ...

Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Linka seniorů, organizace Elpida, opět spojuje své síly s organizací Junák - český skaut. Pracovníci Linky budou telefonicky na čísle 800 200 007 přij ...

Vláda uzavřela maloobchod a služby. Omezila pohyb na nákup a cesty do práce

Od čtvrtka 22. 10. 2020 vstoupí na území České republiky v platnost další, přísnější preventivní opatření proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. Na zákla ...

Týkají se potíže s erektilní dysfunkcí i vás? Nezapomeňte, že mají své řešení

Dle statistik má problémy s erekcí až polovina všech mužů ve věkové skupině nad 50 let. Samozřejmě se ale tyto nepříjemnosti mohou týkat i mužů v kter ...Sobota 24.10.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.