BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

OBRAZEM: Tábor pro děti může být i blízko centra města. Třeba na Žižkově

28. 7. 2021 | Ne každé dítě se o prázdninách vydá na klasický tábor. Tradicí už mnohá léta jsou příměstské tábory. Na jeden, který se odehrává skoro v srdci metropole, jsme se podívali redakčním fotoaparátem.

Pijte vodu z kohoutku, apeluje radní

28. 7. 2021 | Pražská kohoutková voda má výbornou kvalitu i díky instalaci nových čistících technologií. Vedení metropole proto apeluje na lidi, aby dávali přednost pitné vodě „ze sítě“ před balenou.

V Uhříněvsi mohla voda z požáru haly kontaminovat rybník a potok

27. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ V Litožnickém rybníce a Říčanském potoce by mohla být kontaminovaná voda z čističky odpadních vod po nedělním požáru haly v Uhříněvsi. Pražští hasiči o tom informovali veřejnost.

Metropole má téměř 130 stoletých Pražanů

27. 7. 2021 | Rok 1916. Pro většinu Pražanů představuje dávnou minulost. Ne tak pro Marii Vodochodskou. Ta se narodila 10. července, během první světové války. Zažila tak na vlastní kůži Rakousko-Uhersko, konec habsburské říše, první republiku, protektorát, osvobození od německé okupace, čtyři dekády vlády komunistů i rozpad Československa.

Uzavírka D11: Do TSK se pustili silničáři, ministr i energetici

27. 7. 2021 | Technická správa komunikací čelí kvůli protahované demolici mostu nad dálnicí D11 ostřelování ze všech možných stran. Jeho odstranění, které mělo trvat do nedělního rána, nakonec zastavilo dopravu až do úterního rána a prodloužení uzavírky způsobilo nepříjemnosti řidičům i cestujícím příměstské dopravy. Zdržení dosahovalo až 60 minut.

Integrovaná doprava zdražuje nejen jízdné, ale i pokuty pro cestující

27. 7. 2021 | Zdražení jízdného v Pražské integrované dopravě, které přijde od srpna (a napodobí je i tarif již utlumované Středočeské integrované dopravy), není jediné navýšení. Cestující mohou zaplatit i víc peněz na pokutách.

Oprava nabrala zpoždění. Clam-Gallasův palác letos asi ještě hotov nebude

27. 7. 2021 | Rekonstrukce barokního Clam-Gallasova paláce, která začala v roce 2018, nabrala zpoždění. Mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman novinářům sdělil, že důvodem jsou projektové úpravy dané okolnostmi objevenými při první části prací. Oprava paláce, který vlastní hlavní město, nyní podle mluvčího vstoupila do druhé části, jež spočívá zejména v restaurátorských pracích. Původně měly být opravy hotovy letos, podle původních informací mají vyjít na 344 milionů korun. ...

Jak zobrazovat linky MHD? Cestující si mohou vybrat mezi mapou a schématem

26. 7. 2021 | V rámci připravovaného jednotného informačního a navigačního systému chystá pražský organizátor dopravy ROPID ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) nové verze informačních materiálů. Součástí projektů jsou i různé způsoby zobrazování map a schémat sítě linkového vedení veřejné dopravy v Praze.

Dálnice D11 u Prahy se konečně otevřela v obou směrech

26. 7. 2021 | Dálnici D11, která byla od sobotního odpoledne uzavřená kvůli demolici mostu na okraji Prahy, byla v pondělí 26. července vpodvečer znovu otevřená ve směru do hlavního města. Na Hradec Králové se po ní auta rozjela až v úterý ráno. Vyplývá to z informací, které na twitteru zveřejnila Technická správa komunikaci (TSK), která most bourá, a mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Šárka: Kvůli sluchovému handicapu mi často přilétla facka

25. 7. 2021 | Prásk! Na hlavu Anežky Prokopiusové spadla těžká vrátka. Její maminka Šárka na nic nečekala a s dcerou jela do nemocnice na rentgen hlavy. Návštěva nemocničního zařízení by v takové chvíli nebyla příjemná asi nikomu. Natož Šárce Prokopiusové. Jako dítě totiž ohluchla…

Hotel InterContinental: dědictví nikoli socialismu, ale Západu

25. 7. 2021 | /PROSLULÉ PRAŽSKÉ PODNIKY/ Není snad Pražana, který by ho neznal. Betonový rozlehlý objekt hotelu Intercontinental se už téměř pět dekád tyčí nad nábřežím Vltavy na konci Pařížské ulice na Starém Městě. Jedni ho milují, druzí nenávidí. InterContinental však nepřestává hostit významné zahraniční i domácí návštěvy.

Zelenina přímo od pěstitele? V okolí Prahy je velká nabídka

25. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Zájemci o koupi zeleniny přímo od velkých pěstitelů – ze dvora nebo ve farmářských prodejnách – mají v rámci republiky nejširší možnosti v Polabí. Naznačuje to alespoň mapa zelinářské unie, která na místa prodávající zeleninu sklizenou jen před pár hodinami upozorňuje.

Vladimír Bohata: Slánský zmizel a nikdo nám neřekl, co se s ním stalo

25. 7. 2021 | Vladimír Bohata sloužil na začátku padesátých let v útvaru Javor, který měl na starosti ochranu vysokých stranických činitelů. Bezpečnost Rudolfa Slánského zajišťoval až do chvíle, kdy byl v rámci stranických čistek zatčen.

„Židobolševickej materiál“. Spor v koalici. Jižní Město jako politická „džungle“

24. 7. 2021 | Mezi koaličními partnery v Praze 11 probíhá dohodovací řízení. Starosta Jiří Dohnal (Piráti) nabídl k dispozici svou funkci, což ostatním stranám nestačí. A do toho opoziční zastupitel Jiří Štyler (Hnutí pro Prahu 11) pronesl na červnové schůzi antisemitský výrok.

Kontrola protiepidemických opatření v pražských barech. Hříšníci se stále najdou

24. 7. 2021 | Asi 15 procent lidí zkontrolovaných policisty a hygieniky v noci na dnešek v barech a tanečních klubech v Praze porušilo protiepidemická opatření. Vyplývá to z informací na webu pražské hygienické stanice. Zkontrolovali zhruba 170 lidí, z nichž 24 dostalo na místě pokuty celkem za 12 tisíc korun. Jeden přestupek pak postoupili do správního řízení, kde hrozí vyšší sankce.

Modernizace vršovického nádraží pokračuje. Podchod už funguje, lávka zmizí

24. 7. 2021 | Správa železnic zpřístupnila vylepšený podchod ve stanici Praha-Vršovice, která od jara roku 2019 prochází velkou modernizací. Podchod nově propojuje nástupiště (vyjma prvního, kde se stále buduje) a pražské čtvrti Vršovice a Nusle.

V pražských Strašnicích se lidé mohli naposledy rozloučit s Františkem Nedvědem

24. 7. 2021 | Hudebníka Františka Nedvěda dnes v zaplněném krematoriu v Praze Strašnicích na poslední cestu vyprovodila převážně country hudba a dlouhý potlesk. Na pietní akt kromě tradičně oděných smutečních hostů dorazili i příznivci folkové a trampské muziky v neformálnějším oblečení. Po ukončení obřadu pro rodinu zůstaly prostory krematoria otevřené, aby se s populárním muzikantem mohla rozloučit veřejnost.

Praha, matka uzavírek. Aneb proč se ani nové koalici nedaří koordinace prací

24. 7. 2021 | Není to jen subjektivní pocit naštvaných motoristů stojících v kolonách. V Česku je podle dat serveru Mapy.cz rekordní počet uzavírek a kyvadlových semaforů. Hlavní město je pak nejviditelnějším místem republiky. Zvlášť proto, že magistrátní koalice slibovala napravit nekoordinovaný postup minulé vlády nad metropolí v čele s exprimátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO). Jenže dopravní „peklo“ pálí řidiče v Praze dál. ...

Na Knížecí už není vietnamská tržnice. Vzniká tu „kulinářská cesta kolem světa“

23. 7. 2021 | Manifesto Anděl na opuštěném nároží mezi ulicemi Stroupežnického a Ostrovského v Praze 5 se chystá přivítat první návštěvníky 17. srpna.

VIDEO: Sebevraha na mostě Legií držela do zákroku policie za ruku dívka v bílém

23. 7. 2021 | Zachránit muže, který chtěl skočit z mostu Legií do Vltavy se podařilo pražským policistům. Muže se po celou dobu držela za ruku náhodná kolemjdoucí, která se ho snažila uklidnit.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
12:11:49 | 28.07.2021Zpravodajství BrandýsDnes.cz

Středočeský kraj v následujících pěti letech investuje 30 milionů korun do odborných škol

Téměř 30 milionů korun bude v následujících pěti letech investováno do odborných škol ve Středočeském kraji díky projektu zaměřenému na zvyšování kvality odborného vzdělávání a posilování dovedností studentů. Projekt, jehož nositelem je Nadace ...

O změně tarifu Pražské integrované dopravy bude informovat kampaň Kup si kupon

Hlavní město Praha a Středočeský kraj a jejich organizátoři ROPID a IDSK představují informačně-osvětovou kampaň, která bude od 1. července informovat ...

Plavební sezóna je v plném proudu, na Slapech musí lodě plout pomalu

Začátek prázdnin i prodloužený víkend přivede v následujících dnech k tuzemským vodním plochám desítky tisíc lidí. Zvýšený pohyb plavidel a plavců na ...

Středočeský kraj nastaví spravedlivý systém spolufinancování dopravní obslužnosti

Zavést pořádek do financování dopravní obslužnosti kraje chce co nejdříve Středočeský kraj. "Nově navržené standardy nastaví spravedlivý a transparent ...

Nízkopodlažní RegioSpidery ve Středočeském kraji nahradí na dvou tratích motoráky řady 810

České dráhy plánují na přelomu srpna a září nasadit ve Středočeském kraji v rámci zkušebního provozu čtyři nízkopodlažní motorová vozidla typu RegioSp ...Středa 28.7.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.