BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Dohady o každém metru země. Jednání o tramvajích do Zdib nejsou snadná

8. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ Prodloužení první tramvajové trati za hranice hlavního města, z Prahy do Zdib a dále na Sedlec, by se mělo začít stavět v roce 2025. Pokud všechno klapne a podaří se přípravy dotáhnout do konce. Po setkání se zástupci obcí, úřadů nebo třeba i zástupců policie, jež se uskutečnilo v úterý 6. prosince, to uvedl středočeský radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký (STAN).

Oslavy Panny Marie: Arcibiskup sloužil mši, hasiči zdobili Mariánský sloup

8. 12. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu se ve čtvrtek 8. prosince konala v kostele Matky Boží před Týnem. Mši celebroval pražský arcibiskup Jan Graubner. Po bohoslužbě následoval průvod k Mariánskému sloupu a litanie.

Na Chodově se bruslí u obchodního centra. Do baru se dostanete na bruslích

8. 12. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Další kluziště pod širým nebem je připravené na bruslaře. Vyrostlo u obchodního centra Westfield na Chodově a má mimo jiné i bar přístupný rovnou z ledové plochy.

Šedivé břečce v nemocnicích odzvonilo. Inspirace přišla z Německa

8. 12. 2022 | Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) v Praze od listopadu nabízí speciálně upravené jídlo pacientům, kteří trpí nechutenstvím, mají problém s polykáním nebo jim hrozí podvýživa. Stojí přitom stejně, jako standardní jídlo.

Bezdrátové kardiostimulátory slouží lidem už deset let. Zachránily tisíce životů

7. 12. 2022 | V Nemocnici Na Homolce před deseti lety, jako první lékaři na světě, voperovali pacientovi bezdrátový kardiostimulátor. Od té doby doktoři podobným způsobem zachránili stovky tisíc životů po celém světě.

Vlaky z Prahy na jih Čech budou znovu začínat a končit na hlavním nádraží

7. 12. 2022 | Cestující využívající dálkové vlaky mezi Prahou a jižními Čechami čeká od neděle 11. prosince vedle výrazného zkrácení dojezdového času i změna výchozí/konečné stanice. Tou bude po téměř osmi letech opět pražské hlavní nádraží, Jižní expresy i rychlíky Vltava a Lužnice přestanou zajíždět do Holešovic. Vyplývá to z jízdního řádu.

Podívejte se: Radost z otevření Břežanského údolí pokazily neodklizené větve

7. 12. 2022 | Bez obvyklého stříhání pásky se v úterý 6. prosince obešlo opětovné otevření silnice II/101 v úseku mezi Dolními Břežany a pražskou Zbraslaví, která zde bývá často označována jako neformální obchvat hlavního města. 

Podívejte se: Bezpečně mimo křižovatku. Cyklostezka vede pod Mánesovým mostem

6. 12. 2022 | Cyklisté i chodci se od středy vyhnou křižovatce na Klárově. Otevřen byl podjezd pod Mánesovým mostem, který spojuje park u Cihelné ulice s Kosárkovým nábřežím. Jeho stavbu zahájili letos v květnu. Na místo jsme se vydali s redakčním objektivem.

Obrazem: Squatteři chtějí komunitní centrum v Praze 10. Jednali se starostou

6. 12. 2022 | Před úřadem desáté městské části se v úterý potkali squatteři, kteří koncem listopadu na jedno odpoledne obsadili prázdný dům ve Strašnicích. Jejich zástupci se sešli se starostou Prahy 10 Martinem Valovičem. Chtějí vybudovat nezávislé sociální a kulturní centrum. Podle serveru Novinky.cz se s nimi starosta sejde opět v druhé polovině ledna.

Obrazem: Pokácený les před ministerstvem. Aktivisté demonstrovali v Praze

6. 12. 2022 | Aktivisté a aktivistky Greenpeace v úterý před budovou Ministerstva životního prostředí v Praze rozložili 10 velkých napodobenin pařezů, které znázorňovaly vykácený les. K ničení přírody podle nich dochází v současnosti po celém světě, včetně České republiky a upozornili třeba na těžbu dřeva ve starých bukových lesích v Krušných horách.

Hoch stojící u silnice nenechal ženu lhostejnou. Našlo se dítě v ohrožení

5. 12. 2022 | Díky všímavé svědkyni, která si na Praze-západ všimla chlapce postávajícího u silnice, mohla pražská policie uprostřed noci na úterý 6. prosince ukončit pátrání vedené v režimu nejvyšší naléhavosti „dítě v ohrožení“.

Na místě Koněvova pomníku dočasně stojí socha skřeta s obličejem Putina

5. 12. 2022 | Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od pondělí dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze poputují na nákup zbraní pro Ukrajinu, která od února čelí ruské invazi. ČTK to sdělil autor sochy, kovář a sochař Dušan Dostál. ...

České korunovační klenoty budou vystaveny v lednu v katedrále sv. Víta

5. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ České korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna. Lidé si je budou moct netradičně prohlédnout ve svatovítské katedrále, řekl v pondělí novinářům vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. Na stejném místě byly naposledy vystaveny v roce 1955. Vystavena bude ve svatováclavské kapli katedrály i lebka sv. Václava.

Marcus Mucha: Epopej v paláci Savarin? Plán plně podporujeme

5. 12. 2022 | /ROZHOVOR/ Pravnuk slavného malíře Alfonse Muchy spravuje v rámci Nadace Mucha rozsáhlé životní dílo svého pradědečka, které čítá přes tři tisíce obrazů a dalších předmětů. Zlomek z něj, asi dvě stě uměleckých děl, je až do konce prosince vystaveno ve Valdštejnské jízdárně na Malé straně. 

Klub Chapeau Rouge: kdysi tu řádili čerti, dnes patří hudebníkům

4. 12. 2022 | /PROSLULÉ PRAŽSKÉ PODNIKY/ Jakubská ulice, kde bychom v současnosti našli klub Chapeau Rouge, patří k těm vůbec nejstarším v Praze. Historie domu č.p. 647 je tak mimořádně bohatá. V roce 1919 v něm vznikl první hudební podnik v Praze, který si zamilovali továrníci i celebrity.

Video, foto: Santa Clausové se projeli na Vespách pro nadační fond Kapka naděje

4. 12. 2022 | První ročník charitativní jízdy pro nadační fond Kapka naděje se uskutečnil v neděli 4. prosince. Členové Vespa clubu v kostýmech Santa Clause projeli dvakrát Václavské náměstí a jízdu zakončili u Fakultní nemocnice Motol, jejímuž dětskému oddělení věnovali výtěžek z jízdy. Peníze budou využity na nákup lékařských přístrojů. 

Cenu Česká hlava převezme biolog a ekolog Petr Pyšek. Dostane milion korun

4. 12. 2022 | Nejvyšší české vědecké ocenění s názvem Česká hlava bude předáno v Praze v neděli 4. prosince večer. Národní cenu vlády za celoživotní dílo letos získal botanik a ekolog Petr Pyšek, který se věnuje invazivním rostlinám a živočichům. Slavnostní ceremoniál se uskuteční v sídle Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

Bývalý hejtman David Rath možná stráví Silvestr opět za mřížemi

3. 12. 2022 | Bývalý středočeský hejtman a také poslanec za Kolínsko David Rath se po podmínečném propuštění možná ještě do konce roku vrátí do vězení. Jak České televizi potvrdil mluvčí soudu Jiří Wažik, Krajský soud v Praze by měl co nevidět rozhodnout o termínu nástupu. 

Podívejte se: Šestka umisťuje designové lavičky podle přání lidí

2. 12. 2022 | Prvních více než třicet nových laviček zamířilo na Praze 6 do veřejného prostoru. O jejich umístění rozhodli občané v anketě. Dalších padesát osadí Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK).

Trolejbus vyjel na novou trať z Palmovky. Dopravce už chystá další na letiště

2. 12. 2022 | /VIDEO, FOTO/ První novodobá trolejbusová trať v Praze je na světě a vznikla elektrifikací autobusové linky 140 Palmovka – Miškovice. V pátek zde byl zahájen zkušební provoz a jako první se svezli vybraní hosté.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
22:14:22 | 08.12.2022Zpravodajství BrandýsDnes.cz

Policie pátrá po dvojici mužů. V obci Větrušice odcizila dva skůtry za téměř milion korun

Kriminalisté Územního odboru Praha venkov - VÝCHOD pátrají po odcizeném návěsu s vodními skútry v hodnotě téměř milion korun. Ke krádeži došlo v obci Větrušice, a to v době od 9:00 do 15:00 hodin dne 25. listopadu 2022. Zatím neznámý pachatel ...

Třicet příspěvkových organizací Středočeského kraje by mělo do tří let čerpat elektrickou energii ze solárních panelů

Středočeský kraj chce čerpat elektrickou energii z obnovitelných zdrojů. Radní na to konto na svém dnešním zasedání schválili zahájení projektového zá ...

Rada Středočeského kraje schválila dalších 600 žádostí o kotlíkové dotace ve výši přesahující 96 milionů korun

Rada Středočeského kraje na svém dnešním zasedání schválila seznam dalších registrovaných žádostí, které vyhověly podmínkám Programu "Výměna zdrojů te ...

Nový jízdní řád 2023 v Praze a ve Středočeském kraji: Změny budou zejména na Benešovsku

V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. K hlavním novinkám bude patřit úprava dopravního modelu na tratích z Benešova př ...

V sobotu 10. prosince dorazí do Brna Betlémské světlo, skauti ho přivezou railjetem z Vídně

Každoroční cesta Betlémského světla z Vídně do Brna se uskuteční v sobotu 10. prosince. Symbol Vánoc přivezou členové Junáku vlakem railjet 370 Vindob ...Čtvrtek 8.12.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.