BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Porodnice U Apolináře má nové centrum pro rodičky. Oprava bude pokračovat

28. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Ročně se v porodnici narodí přes čtyři tisíce dětí, a to i přes fakt, že porodnost klesá. Budoucí matky budou rodit v nových pokojích a na operačním sále za více než 60 milionů korun. Oprava bude pokračovat rozsáhlou rekonstrukcí a přístavbou do roku 2030.

Policie zve motorkáře na výcvik. Jsou ale situace, které i tak mohou zaskočit

28. 3. 2023 | Ještě nejméně měsíc a možná i dva bude třeba počkat, než vyšetřovatelé uzavřou prověřování okolností tragické nehody v obci Zvánovice na Praze-východ, již ve středu 1. března nepřežil 18letý motocyklista. Zemřel za neobvyklých okolností: spadl poté, co narazil do zábrany natažené přes cestu.

Chlapec odešel na návštěvu za svou babičkou. Tam nedorazil, police po něm pátrá

28. 3. 2023 | Mladík odešel v pondělí 27. března ze svého bydliště a do této chvíle o sobě nepodal žádnou zprávu. Chlapec odešel ve večerních hodinách na procházku s tím, že navštíví svou nemocnou babičku, to už ale neučinil. 

Se Sisyfovým balvanem vpředu. Pedagogové protestovali symbolicky na Den učitelů

28. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Protesty proti dlouhodobé podfinancovanosti humanitních a společenskovědních oborů proběhly v devíti českých univerzitních městech. Požadavek na nápravu situace zazněl v Plzni, Ústí nad Labem, Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, v Brně a v Ostravě. Hlavní protestní akce proběhly v Olomouci a v Praze. 

Dieta, léčba ale i box. Lidem s roztroušenou sklerózou může pomoci akční pohyb

28. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Pacientům, kteří onemocněli roztroušenou sklerózou, která se projevuje problémy s pohybem, může pomáhat nejen moderní biologická léčba. Prospět jim umí také leccos dalšího: dietní režim (s důrazem na ovoce, zeleninu, luštěniny, ryby, ořechy či třeba na panenské rostlinné oleje), stejně jako chůze, cvičení, jóga, muzikoterapie – a dokonce třeba i box. Na počátku posledního březnového víkendu to ukázal Maraton MaRS určený nejen pacientům s roztroušenou sklerózou, jimž umožňuje ...

Staré spotřebiče nemusí do sběru. Technické muzeum je hledá k obohacení sbírek

28. 3. 2023 | Zaplatit za staré elektrické přístroje je lidem připraveno Národní technické muzeum (NTM), pokud mu nabídnou unikátní předměty v dobrém stavu, vhodné k obohacení jeho sbírek. Soutěž nazvaná Máte doma muzejní kousek?, pořádaná muzeem ve spolupráci s kolektivním systémem sběru elektroodpadu ELEKTROWIN, se v minulosti nejen setkala se značným ohlasem, ale přinesla i skutečné skvosty.

Zemřel Pavel Fojtík. Archivář, který věděl o dopravním podniku vše

28. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ V neděli 26. března zemřel po krátké nemoci Pavel Fojtík. Dlouholetému vedoucímu archivu Dopravního podniku a publicistovi bylo 68 let. Oznámil to Dopravní podnik v úterý.

Městská policie o Velikonocích posílí hlídky ve městě. Zaměří se i na sběr jehel

28. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Stejně jako na Dušičky či Vánoce, i na Velikonoce míří velké množství lidí na hřbitovy. Proto od soboty 1. dubna do pondělí 10. dubna budou opět na vybraných pražských hřbitovech a v jejich okolí strážníci městské policie. Hlídky budou zajišťovat zvýšený dohled nad veřejným pořádkem i ochranou majetku a osob.

Čára na protest proti střetu zájmů. Milion chvilek požaduje rezignaci Blažka

28. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Červenou čáru v úterý 28. března ráno lidé ze spolku Milion chvilek namalovali před budovu ministerstva spravedlnosti v Praze. Ministru Pavlu Blažkovi (ODS) tak chtěli vymezit "demokratické hřiště", které podle nich překračuje tím, že je ve střetu zájmů. Blažek podle spolku ohrožuje důvěru občanů v politiky. Ministr v poslední době čelil kritice v souvislosti se žádostmi o informace v kauze kupčení s městskými byty v Brně. Spolek žádá, aby Blažek rezignoval, nebo aby ho premiér Pet ...

Lety z Prahy do Soulu jsou opět obnoveny. Poprvé od vypuknutí epidemie covidu-19

28. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Přímé letecké spojení Prahy s jihokorejským Soulem se v pondělí 27. března obnovilo. První let přistál na pražském letišti před 17:00. Provoz linky zajišťuje společnost Korean Air. Naposledy se z Prahy do Soulu létalo v březnu 2020, tedy před epidemií covidu-19. Linka fungovala od května 2004. Informovala o tom mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.

Ze základních škol vychází silný ročník. Boj je o gymnázia i odborné střední

27. 3. 2023 | První krok k vysněné střední škole mají už pražské děti za sebou. Možnost podání přihlášek vypršela začátkem března, nyní se děti chystají na přijímací zkoušky. Letošní konkurence je ale silná vzhledem k většímu množství deváťáků, kteří základní školy opouští. Zájem je jak o čtyřletá a víceletá gymnázia, tak o odborné školy.

Studenti poměřili síly v soutěži Sollertia. Dohlíželi na ně jedničky v oboru

27. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Několik žáků a studentů z Česka a Slovenska se utkalo v 10. ročníku dovednostní soutěže Sollertia. Účastníci se předvedli v celkem osmi oborech – pekař, cukrář, kuchař, zahradník, kovář, truhlář, kosmetička a kadeřnice.

Šestnáctiletý chlapec odešel z domova a neozýval se. Mladík se našel

27. 3. 2023 | Nezletilý odešel ze svého domova v pátek 24. března odpoledne a od té doby o sobě nedal nikomu vědět. Šestnáctiletý mladík byl v minulosti hospitalizován kvůli psychickému stavu a byla důvodná obava, že by mohl být ohrožen na životě a zdraví. Policie se obrátila na veřejnost se žádostí o pomoc. Chlapce se podařilo najít.

Dvouměsíční omezení končí. Na Malou Stranu se vrátil provoz tramvají

27. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v neděli 26. března se zahájením nočního provozu obnovil původní trasy tramvajových linek přes Malou Stranu. Končí dva měsíce trvající oprava tramvajové trati. Přes veškeré obavy z dopravního kolapsu kvůli uzavření této části Prahy 1 pro projíždějící auta nepřineslo omezení zásadnější komplikace v provozu.

Lyžování u Prahy definitivně skončilo. Vleky zastavil i skiareál Chotouň

27. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Aktuální změna počasí, kdy příjemné jarní teploty poklesly a dešťové kapky mnohde vystřídaly sněhové vločky, už lyžaře, kteří si oblíbili sjezdovky na dosah od Prahy, nepotěší. Zimní provoz ukončila všechna střediska lyžování ve středních Čechách. I Ski areál Chotouň na Praze-západ, jehož provozovatelé se snažili vzdorovat příchodu jara nejdéle, přivítal poslední návštěvníky v neděli 26. března odpoledne. ...

Muž odešel z domova se zbraní a nevrátil se. Podle všeho chce spáchat sebevraždu

27. 3. 2023 | Pátrání bylo vyhlášeno po muži, který odešel s legálně drženou zbraní a nejspíše chce spáchat sebevraždu. Pro své okolí by neměl být nebezpečný. V případě, že jste hledaného muže viděli, nebo víte, kde se nachází, volejte linku 158.

Protest vysokoškolských učitelů. Prahou projde průvod s obřím balvanem

27. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Do protestu s názvem Hodina pravdy, který připravují akademici věnující se na veřejných vysokých školách (VŠ) humanitním a sociálněvědním oborům, by se podle odhadů měly zapojit stovky vyučujících a studujících. Za vyšší platy akademických pracovníků se bude protestovat v devíti českých městech. Protestující požadují pro univerzity více peněz ze státního rozpočtu a zrovnoprávnění tarifů mezd mezi jednotlivými obory na VŠ. Novinářům to v pondělí 27. března sdělili organizátoř ...

Lidé uklízeli v rámci kampaně Ukliďme svět. Nepořádek je někdy až nepochopitelný

27. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Rozum až zůstává stát nad tím, jaké úsilí dokážou někdy lidé vyvinout, aby zohyzdili přírodu. Na tom se v sobotu 25. března shodlo hned několik lidí z Kunratic, s nimiž se Deník dopoledne setkal před úřadem městské části. Účastníci úklidové kampaně Ukliďme svět si tam přišli vyzvednout pytle na odpad a rukavice, které jim vydával místostarosta Ivan Hýža (Hnutí Praha-Kunratice). Obzvlášť zvolit správné rukavice nebylo vždy jednoduché: děti potřebují jinou velikost než maminky ...

Správa železnic rozšíří monitoring mostu ve Výtoni. Chce lépe hlídat jeho stav

27. 3. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Správa železnic (SŽ) vypsala další zakázku, která má pomoci lépe sledovat stav Výtoňského mostu přes Vltavu. V soutěži bez odhadované ceny poptává současně i firmu, která k diagnostice provede i další údržbové práce, jako je natírání nebo čištění uzlů.

Vrátil se sníh. Počasí v týdnu bude jako na houpačce, hlásí meteorologové

27. 3. 2023 | Počasí v tomto týdnu bude jako na houpačce, hlásí meteorologové. Po ochlazení z počátku týdne se od středy do Česka vrátí jarní teploty, vystoupají i nad 15 stupňů Celsia. Sněhové přeháňky v polovině týdne vystřídá déšť. Víkend by měl být opět chladnější. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
18:13:09 | 28.03.2023Zpravodajství BrandýsDnes.cz

České dráhy: Novinky na železnici v Praze a Středočeském kraji v turistické sezóně 2023

Poslední březnový víkend bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena turistická sezóna. Letos čeká na cestující celá řada novinek. Nostalgické vlaky "Párou Prahou" pojedou po nové polookružní trase do Roztok u Prahy a parním vlakem ...

Policie naváže užší spolupráci se Středočeským krajem. Cílem je stabilizace policejního sboru ve středních Čechách

Podpora bytového fondu pro policisty, konkrétních policejních projektů nebo pomoc s nábory na středních školách. Na Ministerstvu vnitra se včera dohod ...

Rockeři, přihlaste se! Osmnáctý ročník Středočeské Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

Největší tuzemská soutěž pro neprofesionální rockové kapely - Skutečná liga - právě odstartovala svůj 18. ročník. Již třetím rokem spolupracuje prest ...

Státní veterinární správa ruší mimořádná veterinární opatření omezující venkovní chov drůbeže

Státní veterinární správa (SVS) od 3. 3. 2023 ruší mimořádná veterinární opatření z poloviny loňského prosince zakazující chov drůbeže ve venkovních p ...

Ve středočeském kraji bude jezdit dvacet dva nových RegioPanterů

Na konci příštího roku vyjede na středočeské koleje 22 nových třívozových jednotek RegioPanter (EMU 240), a to díky dodatkům ke smlouvám mezi Českými ...Úterý 28.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes