BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Piráti chtějí, aby Pospíšil rezignoval. Vadí jim jeho spojení s kauzou Dozimetr

29. 6. 2022 | Pražští zastupitelé Pirátů vyzvali europoslance Jiřího Pospíšila (Spojené síly pro Prahu/TOP 09), aby rezignoval na všechny své funkce na magistrátu. Jako důvod uvedli jeho spojení s podnikatelem Michalem Redlem obviněným v kauze Dozimetr. Sdělila to Martina Vacková, hlavní poradkyně primátora Zdeňka Hřiba (Piráti).

Pražský STAN změnil kandidátku. Zmizeli z ní Plamínková nebo Hejma

29. 6. 2022 | Pražská organizace hnutí STAN po kauze Dozimetr sbírá nové síly. Ve středu 29. června, den po svém sjezdu, představilo novou kandidátku pro podzimní komunální volby. Uvedená jména jsou spíše neznámá, zajímavé je, kdo na ní však není.

OBRAZEM: Neobvyklé střídání. Hradní stráž se představila v dobových uniformách

29. 6. 2022 | Hradní stráž si na Pražském hradě v úterý s předstihem připomněla Den ozbrojených sil. Oslavy začaly neobvyklým střídáním, které ozdobili vojáci v historizujících legionářských uniformách.

VIDEO, FOTO: Podzemí Prahy zkoumají roboti. Vytvoří jeho 3D mapu

29. 6. 2022 | Síť podzemních chodeb pod Prahou zkoumá tým výzkumníků se speciálními roboty SPOT. V kolektorech, kde vedou inženýrské sítě, sbírají data pro vytvoření digitální mapy podzemí a šíření signálu.

Pavel Dovhomilja přiznal účast na zločinech v kauze Dozimetr

28. 6. 2022 | Obviněný podnikatel Pavel Dovhomilja se podle serveru Seznam Zprávy přiznal k účasti na zločinech v kauze Dozimetr kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN). Dovhomilja řekl serveru, že byl členem zločinecké organizace, a popsal dělení peněz získaných od podnikatelů mezi členy skupiny. Podle serveru Dovhomilja své svědectví následně zopakoval vyšetřovatelům a spoléhá na to, že by přiznání mohlo vést k nižšímu trestu. ...

Oblíbená čtvrť developerů: V Horních Měcholupech roste nový bytový dům

28. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Ještě před sto lety byly Horní Měcholupy zemědělskou vesnicí s několika sty obyvateli. Od konce 70. let se z nich začala stávat městská čtvrť, která má dnes přes 12 tisíc obyvatel. Bytové domy zde začaly vyrůstat už za minulého režimu a oblibu u současných developerů neztratila čtvrť dosud.

Táňa Miklíková: Počítala jsem s variantou, že skončím na vozíku

28. 6. 2022 | /FOTO/ Jedna noha kratší, natahování achillovek, jedna operace nohou za druhou, zasádrované nohy. Tak vzpomíná pětapadesátiletá Táňa Miklíková z Chodova na své dětství. Až do dvaceti let chodila po svých. Po jedné operaci se však posadila na vozík…

Jak odstranit zplodiny v Praze? Mohou pomoci samočistící fasády

28. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ V hlavním městě jsou povolené limity emisí kvůli automobilové dopravě denně překračovány. To by však mohly zlepšit samočistící fasády s nanonátěrem na principu fotokatalýzy.

Pražská opozice se pokusila neúspěšně odvolat Hřiba a Scheinherra

27. 6. 2022 | Pražská opozice neúspěšně navrhla odvolání primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Zastupitel Patrik Nacher (ANO) svůj návrh odůvodnil tím, že Hřib vedl magistrát se svým náměstkem Petrem Hlubučkem (dříve STAN), nyní obviněným v kauze Dozimetr v souvislosti s údajnou korupcí v dopravním podniku (DPP).

OBRAZEM: Průvody, hudba i akrobatka: Praha slaví předsednictví Česka v EU

27. 6. 2022 | V rámci začátku předsednictví ČR v Radě EU je v Praze plánováno několik desítek akcí. Ty první se uskutečnily již tento víkend.

Kauza Dozimetr: Praha prověří magistrátní IT zakázky i společné podniky

27. 6. 2022 | Hlavní město prověří hloubkovým auditem všechny magistrátní IT zakázky z posledních let i smlouvy o společném developerském podniku města a soukromého investora v okolí stanic metra Holešovice a Nová Palmovka. Prověrky odhlasovali zastupitelé na mimořádném zasedání ke kauze Dozimetr na popud opozice.

V Praze 10 odvolali starostku i místostarostu. Kvůli napojení na Hlubučka

27. 6. 2022 | Zastupitelé Prahy 10 na svém pondělním jednání odvolali z funkce starostku městské části Renatu Chmelovou a jejího místostarostu Davida Kašpara (oba Vlasta). Podle opoziční TOP 09 měli oba napojení na bývalého primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), kterého policie trestně stíhá v kauze Dozimetr. 

OBRAZEM: Lidé si v Praze připomněli Miladu Horákovou i další oběti komunismu

27. 6. 2022 | Je nutné nezapomínat na zločiny komunismu a neodvracet zrak od dopadů nynější ruské agrese na Ukrajině, zaznělo v pondělí v Praze na pietě za oběti komunistické totality. Zástupci vlády, Sněmovny, Senátu, Prahy, církve i bývalí političtí vězni si u památníku na Újezdu připomněli právničku a političku Miladu Horákovou, oběť justiční vraždy, a další lidi popravené, umučené a vězněné z politických důvodů za minulého režimu. Od popravy Horákové, právníka Oldřicha Pecla, štábního strážmistra SNB Jana ...

Unikly informace ke kauze Hlubuček od právníků? Advokátní komora o tom pochybuje

27. 6. 2022 | Představenstvo České advokátní komory (ČAK) pochybuje o tom, že informace v aktuální kauze korupce v pražském dopravním podniku unikly do médií od advokátů. V tiskové zprávě dnes poukázalo na to, že úniky ze spisů prakticky vždy obsahují údaje, které jdou proti zájmům obviněných a jejich obhájců.

Mimořádné zastupitelstvo: Radní se zaobírali kauzou kolem Petra Hlubučka

27. 6. 2022 | Na pražském magistrátu se v pondělí ráno sešli radní, po jejichž jednání následovalo mimořádné jednání zastupitelstva svolané na popud opozice. Radní měli projednat například změny stanov dopravního podniku (DPP), koncepci tzv. Hradního korza nebo další fungování městské nájemní agentury. Zastupitelé se pak podle návrhu programu měli opět zabývat situaci kolem kauzy v DPP a také otázkou nedostatku míst na středních školách v metropoli.  ...

Novinář Kmenta: Udivuje mě, jak STAN mohl obalamutit šibal, jako je Redl

27. 6. 2022 | /ROZHOVOR/ Kauza Dozimetr předního investigativního novináře Jaroslava Kmentu nešokovala. Organizovaný zločin se podle něj vždy bude snažit prorůstat do politiky. Za překvapující ale kmenový redaktor magazínu Reportér považuje fakt, že měl na vedení metropole silný vliv někdejší „poskok“ Radovana Krejčíře Michal Redl, na kterého upozornil už před lety právě Kmenta v jedné z jeho knih. 

Stromořadí a liniový park. Lidé se mohou vyjádřit se k proměně Olšanské ulice

27. 6. 2022 | /VIZUALIZACE/ Chystané polidštění Olšanské ulice na pražském Žižkově už má konkrétnější obrysy. Pražský Institut plánování a rozvoje předložil veřejnosti k okomentování koncept urbanisticko-architektonické studie, ze které vyplyne budoucí podoba ulice. Veřejnost má možnost vyjádřit se ke studii do 17. července.

ANKETA DENÍKU: Co rozhodne volby v Praze?

27. 6. 2022 | Reportéři Deníku zjišťovali, která témata vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb v Praze? Zeptali jsme se místních. A co rozhodne letošní volby u vás? Zapojte se do velké ankety Deníku. 

FOTO: České předsednictví EU přivítala u Rudolfina akrobatka pod balónem

26. 6. 2022 | Ukázat české hlavní město jako živou metropoli, kde se občas také dějí věci, které nikdo nečeká. Právě to je cíl projektu s názvem Praha – srdce Evropy, jehož iniciátorem je Volné občasné sdružení akrobatů, zkráceně V.O.S.A. Theatre. Skvělou příležitost k tomu dává právě začínající půlroční předsednictví Česka Evropské unii.

U sv. Tomáše: Nejstarší pivnici zasadilo ránu až rušení klášterů

26. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Mniši se už odedávna musí řídit přísnými pravidly a světské radovánky v jejich životě nemají místo. Až na jednu – pivo. To se v klášteře augustiniánů u sv. Tomáše na Malé Straně začalo vařit už za Karla IV. v roce 1352. Zdejší pivnice je tak tou nejstarší v Praze.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
14:12:58 | 30.06.2022Zpravodajství BrandýsDnes.cz

CzechTourism: Krásná místa v České republice, o kterých turisté moc neví

Znáte hrady a zámky Ctěnice, Manětín, Velké Meziříčí, Rychmburk, Tovačov, Bruntál, Strakonice nebo Bystřice pod Hostýnem? Ještě jste tam nebyli? Nejste sami, právě tyto areály patří mezi neobjevené skvosty 2022. Tedy mezi velmi zajímavá místa pro ...

Středočeský kraj chce prostřednictvím dotačního programu zvýšit nabídku obecních bytů

Zastupitelstvo Středočeského kraje dnes schválilo vyhlášení nového programu ze Středočeského Fondu na podporu obecního bydlení. Dotační program počítá ...

Dalších 22 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí za 13 milionů korun má od zastupitelstva zelenou

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Na svém dnešním zasedání schválilo krajské zastupitelstvo dalších 22 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Na pr ...

V 11 městech Středočeského kraje proběhne akce Ochutnej Evropu

Dny zábavy, soutěží, gastronomie a kultury, v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské Unie je bude pod názvem Ochutnej Evropu pořádat Stře ...

Letošní ročník soutěže 1000 mil československých připomíná 125. výročí začátku automobilové výroby u nás

Letošní ročník vzpomínkové jízdy historických vozidel 1000 mil československých se koná ve dnech 15.-18. června. Bude připomínkou a oslavou 125. výroč ...Čtvrtek 30.6.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.