BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Žhářský útok v Praze označovaný za terorismus zasáhl celkem tři autobusy

12. 6. 2024 | Žhářský útok z minulého týdne, který v našich médiích rozdmýchal slova o domácím terorismu, přijali jako špatnou zprávu někteří příznivci veřejné dopravy. Netajili se obavami, že neúspěšný pokus o podpálení klíčovských garáží pražského dopravního podniku může výrazně omezit pořádání oblíbených akcí pro veřejnost v zázemí dopravní infrastruktury. To se ale zatím neplánuje. Prozatím.

Fata Morgana slaví 20 let. Oslavy v Troji zahájila zpěvačka Aneta Langerová

12. 6. 2024 | Tropický skleník Fata Morgana v pražské Troji slaví 20 let od svého otevření. Během dvou dekád se stal domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, a hostil nespočet výstav. Oslavy výročí zahájila zpěvačka Aneta Langerová, která má k botanické zahradě blízký vztah.

Mládě vombata už mohou v Zoo Praha spatřit i návštěvníci. V sobotu dostane jméno

12. 6. 2024 | Návštěvníci Zoo Praha si konečně můžou užít pohled na první mládě vombata narozeného v Česku. I když je to už několik měsíců, co přišlo na svět, až nyní poprvé opustilo vak své matky Winkleigh a vydalo se na krátkou procházku. Odhalení pohlaví i jména mláděte se v sobotu 15. června zhostí patron pražských vombatů Ondřej Sokol v Darwinově kráteru.

Poškození v kauze střelby na fakultě mohou nahlížet do trestního spisu

12. 6. 2024 | Lidé, kteří mají status poškozených v případu střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, už mohou nahlížet do trestního spisu. Policie to dnes uvedla na síti X. Znamená to, že šetření vstoupilo zkompletováním spisu do další fáze. Základní lhůta pro uzavření případu, která je půlroční, uplyne 20. června.

Podívejte se: Hlavní město opět ocenilo nejlepší pražské učitele

12. 6. 2024 | I v letošním roce se uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety Pražský učitel, kde bylo oceněno 21 pedagogů a 22 končících ředitelů za jejich přínos pražskému školství. Tato událost zdůraznila význam kvalitního vzdělávání a ocenila obětavou práci učitelů a ředitelů.

TSK ohradila pozemky kolem tábořiště u úřadu vlády, chystá se vyklizení

12. 6. 2024 | Pražská Technická správa komunikací (TSK) dnes dopoledne ohradila místo, kde táboří před Úřadem vlády ČR aktivisté kolem Ondřeje Thora. Na místě to zjistila zpravodajka ČTK. Starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) věří, že se místo podaří vyklidit ještě dnes, řekla novinářům. Předpokládá, že TSK požádá o součinnost policii. Aktivista před úřadem vlády táboří víc než rok a chce tam zůstat do demise vlády. Prostor nevyklidí, řekl dnes novinářům. Chystaný stavební zábor na místě jeho přístřeš ...

Problematika nedonošených miminek: klíčem k úspěchu je imunita, tvrdí lékaři

12. 6. 2024 | Janě Hájkové se prvorozený syn Oldík narodil už v pětadvacátém týdnu s váhou osm set gramů. V nemocnici musela zůstat pět měsíců. Při druhém těhotenství se přihlásila do studie lékařů Všeobecné fakultní nemocnice (VFN), která mapuje rizika předčasného porodu. Dceru Valerii donosila a porodila v termínu.

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný zůstává členem ODS

11. 6. 2024 | Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný, který čelil kritice za výroky o zdraví dcery hudebníka Felixe Slováčka Anny Julie Slováčkové, která bojuje s rakovinou, zůstává členem ODS.

Oprava tramvajové trati na Masaryčce se chýlí ke konci, dříve než se očekávalo

11. 6. 2024 | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se blíží k dokončení rekonstrukce tramvajové trati v Dlážděné a Havlíčkově ulici, která začala koncem dubna. Opravy, které zasáhly do provozu nejen tramvají a autobusů by měly být dokončeny dříve, než bylo plánováno.  

Rozdíly v cenách při nabíjení elektromobilu? Klidně i sto procent

11. 6. 2024 | Ceny, které řidiči zaplatí za běžné tankování, se mohou dosti výrazně odlišovat nejen u různých čerpacích stanic pohonných hmot, ale i u jednotlivých stojanů téže pumpy. Je rozdíl, jestli se rozhodnete naplnit nádrž palivem běžným, nebo prémiovým; s aditivy. Ceny za dobíjení elektromobilů se mohou lišit ještě podstatně víc. Byť elektřinu do akumulátorů získáte stále stejnou – ne že by byla jednou „obyčejná“ a jindy „vylepšená“. ...

Lví silou, vzletem sokolím: Příběh České obce sokolské ztvárnili v komiksu

11. 6. 2024 | Nová kniha "Lví silou, vzletem sokolím" přináší dějiny České obce sokolské v atraktivní komiksové formě. Publikace, která vznikala ve spolupráci s odborníky z ČOS a Vojenského historického ústavu, nabízí poutavý pohled na významné okamžiky této tělocvičné a vlastenecké organizace.

Nezaměstnanost v Praze klesá: Mohou za to i letní brigády a sezonní práce

11. 6. 2024 | Nezaměstnanost v Praze klesla na 2,7 %. Úřad práce ČR eviduje téměř tři volná pracovní místa na jednoho uchazeče, zároveň vyzdvihuje projekt Záruky pro mladé, což pomáhá k nastartování kariéry mladých do 30 let.

Žena nechala dopis na rozloučenou a přestala se ozývat. Neviděli jste ji?

10. 6. 2024 | Pražští policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované ženě, která byla naposledy viděna v místě jejího bydliště v Praze 4 - Háje. Rodina má obavu o její život. Neviděli jste ji?

Praha schválila odkoupení budovy od Komerční banky. Vyjde asi na 3,5 miliardy

10. 6. 2024 | Praha koupí zhruba za 3,5 miliardy korun od Komerční banky (KB) společnost VN 42, která vlastní kancelářskou budovu na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice. Schválili to městští radní. Magistrát plánuje do budovy přestěhovat úředníky ze Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde je do konce března 2028 v pronájmu.

Dívka s poruchami chování zmizela beze stopy. Již dříve utekla až do Berlína

10. 6. 2024 | Od soboty pátrají pražští kriminalisté po mladé dívce, která se léčí s poruchami chování. Již dříve utekla a nalezena byla až v Berlíně. Neviděli jste ji?

Evropské volby: Čím se Praha liší od celostátního výsledku

10. 6. 2024 | Nejen Česká republika má za sebou volební víkend a nyní známe jednadvacet nových europoslanců, kteří budou naši zemi reprezentovat. Letošní volby do Evropského parlamentu přinesly také mnohá překvapení. Jak nakonec dopadly výsledky přímo v Praze?

Není jahoda, jako jahoda. Přinášíme srovnání cen pražských farmářských trhů

10. 6. 2024 | Letošním farmářským trhům nyní vládnou české jahody. Jejich ceny se ale trh od trhu liší v řádu desítek korun za kilo. Podle farmářů i letos zákazníků ubylo, i když zájemci o zeleninu chodí stále. Srovnání cen jahod, rajčat a okurek na třech vybraných farmářských trzích v Praze najdete v závěru článku.

Kvůli podezřelému zavazadlu policie vyklidila autobusové nádraží na Zličíně

9. 6. 2024 | Kvůli nálezu podezřelého zavazadla uzavřela v neděli navečer pražská policie autobusové nádraží na Zličíně a jeho bezprostřední okolí. Na místo byl povolán pyrotechnik, zasahovali také psovod, hasiči a záchranáři.

Na Pražském hradě teklo opět pivo proudem. Na jedno dorazil i prezident

9. 6. 2024 | /VIDEO, FOTO/ Na dva a půl tisíce lidí dorazilo během pátku a soboty na Festival minipivovarů, který opět hostil opět Pražský hrad. Pro milovníky chmelového moku zde bylo připraveno přes 100 druhů piv 33 různých stylů z celé republiky. Celkově se zdarma vyčepovalo přes 5 000 litrů piva, což představovalo na 66 tisíc degustačních porcí po 0,75 dl. Na návštěvníka tak připadlo 39 degustačních dávek. Na jedno pivo dorazil i prezident republiky Petr Pavel. ...

Ne jen koloběžky, ale i auta. Bolt nově v Praze nabízí krátkodobý pronájem vozů

9. 6. 2024 | Bolt přináší do Prahy novinku v podobě sdílených aut. Po úspěchu s koloběžkami a koly nyní nabízí až čtyři stovky vozidel k pronájmu. Služba Bolt Drive umožní Pražanům si snadno a rychle vypůjčit auto přes mobilní aplikaci, což může výrazně ušetřit náklady na údržbu vlastního vozidla.  Zpravodajství BrandýsDnes.cz

Během víkendu řešili středočeští policisté vraždu a jeden pokus o vraždu

V průběhu soboty, 8. června 2024, řešili středočeští policisté dva případy zvlášť závažných zločinů, které spadají do gesce krajských kriminalistů. V obou případech kontaktovali policisty muži, kteří sami oznámili činy, kterých se měli předtím ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...

Expert: V boji se závislostmi stále chybí dostatečná prevence

V České republice stále chybí dostatečná prevence v boji s alkoholem. Vyplývá to i z aktuálního průzkumu Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Pouze 52 % ...

Jak postupovat při reklamaci zájezdu

S příchodem teplého počasí již mnoho Čechů tráví pracovní dny sněním nad letní dovolenou a relaxováním (zejména) u moře. Velká část z nich má také pra ...

O titul České ceny za architekturu se uchází přes tři sta staveb

O titul v letošním, 9. ročníku České ceny za architekturu (ČCA) se uchází 307 staveb realizovaných v posledních pěti letech na území České republiky. ...Středa 12.6.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes