BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Dvě desítky hostů hotelu v Praze měly zažívací potíže, pět skončilo v nemocnici

6. 6. 2023 | Zhruba dvě desítky hostů hotelu v pražských Strašnicích měly dnes zažívací potíže, pět z nich skončilo v nemocnici. Na webu to oznámila pražská hygienická stanice. Příčiny potíží zatím nejsou známy, hygienici provádějí rozbory. Mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová řekla ČTK, že lidé převezení do nemocnice byli při vědomí.

ČVUT spustila svůj druhý jaderný reaktor. Je desátým v České republice

6. 6. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ V Česku byl spuštěn celkově desátý jaderný reaktor. Provoz svého druhého školního štěpného reaktoru VR-2 v úterá 6. června zahájila Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (FJFI) ČVUT v Praze. Využívat ho bude pro výuku a vědeckou činnost. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili zástupci fakulty. Celkové náklady na reaktor činily kolem 15 milionů korun.

UNESCO napsalo dopis českému státu. Kvůli zachování mostu na Výtoni

6. 6. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Centrum světového dědictví UNESCO napsalo v dopise českému ministerstvu kultury (MK), že by měl v Praze být zachován železniční most na Výtoni. Důvodem je podle centra fakt, že most je důležitou součástí panoramatu Prahy a jeho význam je daný i jeho prohlášením za kulturní památku ČR. O dopise od centra UNESCO informoval spolek Nebourat, jehož petici proti bourání mostu podepsalo asi 15.500 lidí. Miniesterstvo kultury potvrdilo, že dopis dostalo. ...

Dopravní nápor pro Prahu. Finále Konferenční ligy přiláká tisíce fanoušků

6. 6. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Českou metropoli čeká v těchto dnech nápor tisíců zahraničních fanoušků fotbalu. Pražský Eden totiž ve středu 7. června hostí finále Evropské Konferenční ligy UEFA. Nedorazí však jen návštěvníci s platnou vstupenkou, ale i ti bez ní. Pro příznivce obou týmů bez lístků budou připraveny dvě fanouškovské zóny, anglický West Ham ji bude mít na Letenské pláni, italská Fiorentina na Výstavišti. Zápas odvysílá 120 televizních stanic. ...

Z pražského hotelu bylo odvezeno pět lidí s nevolnostmi do nemocnice

6. 6. 2023 | /FOTOGALERIE/Celkem šest osob si převzali do péče pražští záchranáři poté, co se u nich projevily nevolnosti, pět z nich bylo převezeno do nemocnice. Na místě asistovali záchranné službě i pražští policisté a hygiena.

Na Smíchově našli mrtvého bezdomovce bez nohou. Objevili ho strážníci

6. 6. 2023 | Na pražském Smíchově našla hlídka městské policie muže bez známek života. Mrtvý byl bez domova a na invalidním vozíku. Podle lékaře zemřel přirozenou smrtí. 

Policie ztotožnila mladíky z videí kolujících na internetu. Hledají posledního

6. 6. 2023 | Policie zná totožnost dalších mladíků z videí, kde si skupiny teenagerů vyhrožují vzájemnou odplatou. Odhalit zbývá jen jednoho. 

Seznam Zprávy: Rathovi a jeho ženě soud vrátil 1,3 mil. Kč zabavených po zatčení

6. 6. 2023 | Bývalý středočeský hejtman David Rath odsouzený za korupci se dostal k části majetku zajištěnému policisty v květnu 2012, kdy byl zatčen. Soud Rathovi a jeho manželce Evě vydal víc než 1,3 milionu korun. Podle soudu tyto peníze nepocházely z trestné činnosti v případech, v nichž byl bývalý politik ČSSD odsouzen k osmi rokům ve vězení. Napsal to dnes server Seznam Zprávy.

Vozíčkáři v Praze. Dlažební kostky a spáry představují v centru města problém

5. 6. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ V létě míří do Prahy množství turistů zvědavých na historické památky. I když se zástupci města snaží budovy zpřístupnit i pro vozíčkáře a lidi s omezenou pohyblivostí, zůstávají stále bariéry, kterých se zbavit nejde. Podle Pražské organizace vozíčkářů se objevují chyby v bezbariérovosti spíše z neznalosti než cílené ignorace potřeb lidí na vozíku.

Začal Týden pro klima. Odstartoval ho happening Requiem za oběti odlesňování

5. 6. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Letošní Týden pro klima odstartoval 5. června v Praze uměleckým happeningem k problému deforestace a k nové evropské legislativě, kterou čeká v nejbližších dnech i implementace na úrovni Česka. Jedná se o první z několika naplánovaných akcí po celé republice.

Kárný senát projednává žalobu na pražskou soudkyni Pilařovou. Hrozí jí odvolání

5. 6. 2023 | Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) začal projednávat žalobu na soudkyni Obvodního soudu pro Prahu 8 Adrianu Pilařovou, důvodem je hlavně to, jak nakládala s majetkem svého handicapovaného bratrance. Byla jeho opatrovnicí. Předsedkyně obvodního soudu Andrea Lomozová navrhla, aby kárný senát Pilařovou odvolal z funkce. "Jednání považuji za vysoce neetické, takového jednání se soudce nesmí dopouštět," řekla Lomozová. ...

Soutěž amatérských robotů přilákala mladé talenty. Zaujal i devítiletý školák

5. 6. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Uznalý potlesk od starších a zkušenějších kolegů sklidil v neděli 4. června devítiletý Otto z pražských Záběhlic, který se účastnil soutěže konstruktérů amatérských robotů. Jeho výtvor byl zařazen do kategorie Free Style – tedy volný styl. Ta je vždy sledována s velkou pozorností jak ostatními soutěžícími, tak i organizátory.

Zvuky netopýrů nabídnou Milíčovský les i Stromovka. Ty ochočené ukáže veletrh

5. 6. 2023 | Lze slyšet netopýry, o nichž je známo, že létají potichu, spoléhajíce na takzvanou echolokaci neboli jakýsi „přírodní radar“, a téměř nenápadně? Ano, poslouchat se dají – a je to zážitek.

Po muži se slehla zem, měsíc ho nikdo neviděl. Byl nalezen v pořádku

5. 6. 2023 | Pražští kriminalisté pátrali po muži, kterého měsíc nikdo neviděl. Naposledy byl spatřen jak prodává časopisy u výstupu z metra ve stanici Národní třída, kde měl konflikt s neznámou osobou. V úterý 6. června v dopoledních hodinách ho policisté nalezli v pořádku.

Úspěch českých chirurgů. Za pomoci robota provedli šest stovek cévních operací

5. 6. 2023 | /VIDEO/ Nemocnice Na Homolce byla v České republice prvním zdravotnickým zařízením, které začalo v roce 2005 operovat s pomocí robotů. Již o rok později se roboticky asistovaná operace břišní aorty stala světově unikátním výkonem. V současnosti slaví nemocnice již 600 robotických cévních operací a řadí se mezi světové špičky.

Na východě Prahy vznikla nová cyklostezka. Usnadní cestu k nádraží v Klánovicích

5. 6. 2023 | Technická správa komunikací (TSK) otevřela novou oddělenou cyklostezku podél Staroklánovické mezi Újezdem nad Lesy a nádražím Praha – Klánovice. Měří 570 metrů. Chodcům a cyklistům v této části Prahy se tak významně usnadňuje cesta na nádraží a zvyšuje se i jejich bezpečnost.

Lidé z Dolní Šárky chtějí zábrany proti velké vodě. Uspořádali pochod

4. 6. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Částí Prahy 6 prošel v neděli 4. června odpoledne pochod za protipovodňová opatření. Průvod asi sto padesáti lidí s transparenty jako „máme vody po krk“ nebo „když prší, tečou nám nervy“ vyšel od restaurace Břetislavka a ulicí V Podbabě zamířil k přívozu. Tam se účastníci setkali s primátorem Bohuslavem Svobodou a starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem.

Podívejte se: Vlaková nádhera lákala zároveň hned na dvě pražská nádraží

4. 6. 2023 | Příležitost svézt se různými typy drezín, motorovými i ruční, měli v sobotu 3. června v Praze skalní příznivci železnice i rodiny s dětmi hledající nové zážitky. A to na různých místech metropole!

Onkologickým pacientům a jejich rodinám nabídne poučení Tyršův dům

3. 6. 2023 | Lidé, kteří bojují s rakovinou, potřebují podporu okolí nejen ve chvíli, kdy se stanou onkologickými pacienty. Velká krize může přijít i v době, kdy se zdá, že nad nemocí vyhráli. Deníku to řekla Nikol Pazderová z Příbramska, která pomáhá onkologickým pacientům hned v rámci dvou organizací. A v neděli 4. června bude v Praze jednou z organizátorek Dne onkopacientů (ve světě jde o akci známou jako Survivorship Day). Po celý den se bude konat v Tyršově domě; se začátkem od 10 hodin. ...

Časné nádory střeva umí lékaři odstranit bez operace. Zákrok trvá hodinu

2. 6. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Podle lékařů z motolské nemocnice přibývá v posledních letech pacientů s nálezy v oblasti tenkého a tlustého střeva. Nádor až do průměru dva a půl centimetru dokážou nyní odstranit novou metodou pomocí endoskopu. Aby byl nádor odhalen včas, doporučují preventivní testování a kontroly.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
22:14:53 | 06.06.2023Zpravodajství BrandýsDnes.cz

Česká ekonomika balancuje na hraně, hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval

Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval. Pokračoval reálný propad spotřeby domácností a nižší byla i tvorba zásob. Na druhé straně sílila zahraniční poptávka, což se projevilo silným růstem hrubé přidané hodnoty ve zpracovatelském průmyslu. ...

Policisté objasnili krádeže luxusních vozů, cizinci skončili ve vazbě

Cizinci odcizili napříč několika kraji velmi sofistikovaným způsobem přes desítku luxusních vozidel. Hrozí jim až osmileté tresty. ...

ČOI: Vánoční řetěz s LED diodami může způsobit úraz elektrickým proudem

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je výrobek, který může znamenat pro spotřebitele vážné riziko úrazu elektrickým proudem. Jedná ...

Kvalita spánku úzce souvisí s kvalitou života, tvrdí nová studie

Na rozdíl od délky spánku a "sociálního jetlagu" souvisí kvalita spánku s kvalitou života jednotlivců, tvrdí nová studie sociologů Michaely Kudrnáčové ...

Lidé se sluchovým a kombinovaným postižením si snadněji pořídí doklady ve zkrácené lhůtě

Bezbariérovost, lidský přístup a otevřenost. S tím se mohou setkat lidé, kteří si přijdou na Ministerstvo vnitra vyřídit doklady ve zrychlené lhůtě. P ...Středa 7.6.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes