BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Brandýs nad Labem - Stará Boleslav a Středočeský kraj

VIDEO: Bezpečný koncert? Pokus se odehrál na Výstavišti

12. 5. 2021 | Pilotní koncert Šance pro kulturu se uskutečnil v úterý 11. května od 19.30 u Křižíkovy fontány na Výstavišti. Akcí chtěli organizátoři návštěvníkům, a hlavně vládě, dokázat, že se kulturní akce se i v této době dají pořádat bezpečně.

Šéf Národního muzea Lukeš: Věřím, že se turisté do muzeí opět postupně vrátí

10. 5. 2021 | /INFOGRAFIKA/ Národní muzeum minulý týden otevřelo své dvě budovy u Václavského náměstí. V tomto týdnu se otevře také Náprstkovo muzeum, Národní památník na Vítkově a České muzeum hudby v Karmelitské ulici. Na nadcházející léto se ředitel největšího českého muzea Michal Lukeš dívá s optimismem a věří v návrat turistů do muzeí. „S rukama v klíně na ně ale nečekáme, pracujeme na spoustě atraktivních novinek,“ předeslal. ...

Nikogda ně zabuděm. V místě pomníku maršála Koněva zazní příběhy z Paměti národa

8. 5. 2021 | /FOTOGALERIE/ Na náměstí Interbrigády v pražském Bubenči se 9. května 1980 odehrála velká sláva. Soudruzi slavili 35. výročí osvobození Československa sovětskou armádou. Při té příležitosti zde odhalili pomník maršála Ivana Stěpanoviče Koněva. Jak bývalo tehdy u podobných ceremonií zvykem, veřejnost přijala událost vlažně.

Muzea v Praze vítají návštěvníky, prodlužují otevírací dobu

6. 5. 2021 | Metropole pomalu ožívá kulturou. Po více než čtyřech měsících v úterý otevřely desítky pražských památek a muzeí.

Klíčové role Jiřiny Bohdalové: Od kafíčka přes Závist k Janě plné vrásek z lásky

3. 5. 2021 | Mohla z ní být paní učitelka. Ale naštěstí svou energii nasměrovala jinam – do herectví. A tomu dala všechno. Nesluší se sdělovat dámský věk, ale Jiřina Bohdalová nám to jistě díky svému nadhledu odpustí. Zvlášť když taková věc se v umělecké branži neutají a štěbetají si to i kavky v parku. Dnes slaví filmová „Světačka“, divadelní Katty a televizní paní Piperová důstojných devadesát.

Jiřina Bohdalová: Kdybych věděla, kde beru energii, rozdávala bych ji

3. 5. 2021 | Měla jsem štěstí na lidi – říká na adresu své hvězdné kariéry čerstvá devadesátnice Jiřina Bohdalová. K herectví ji už od malička vedla její matka Marie, rozená Brunnerová, která pracovala jako služebná a věnovala se ochotnickému divadlu. Nejprve Jiřinu přihlásila do baletní školy Niny Gordon-Mládkové, posléze i do filmového komparsu. Otec František Bohdal byl truhlář.

KVÍZ: Znáte české filmy a hlášky z nich?

2. 5. 2021 | Filmy i pohádky z české produkce jsou doslova nabité hláškami, které během let zlidověly. Připomeňte si některé z nich a zároveň prověřte své znalosti českých filmů i pohádek!

Pražské jaro se blíží. Milovníci hudby budou moci navštívit čtyři koncerty

30. 4. 2021 | Čtyři koncerty festivalu Pražské jaro, včetně zahajovacího 12. května, se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze uskuteční za přítomnosti publika. Do pilotního projektu ministerstva kultury byly dále zařazeny repríza zahajovacího koncertu 13. května, Debut Pražského jara 26. května a závěrečný koncert 3. června. Novináře o tom informoval mluvčí Pražského jara Pavel Trojan.

Pandemie nahrává autokinům. Další v Praze přibude v Braníku

28. 4. 2021 | Zatímco sály kin stále zejí prázdnotou, pandemie přinesla rozvoj staronového fenoménu - sledování filmů z pohodlí auta.

OBRAZEM: Jak se chodilo na koncerty nebo výstavy v době předkoronavirové

27. 4. 2021 | V časech, než vypukla drsná opatření vlády proti šíření nového druhu korovairu, byla Praha plná koncertů, výstav, divadelních představení. Řadu z nich se snaží připomenout výstava, která začala v ulici Na Příkopě, potrvá do 24. května a je přístupná zdarma.

Zdroj: prazsky.denik.cz | Další zprávy »
06:12:36 | 16.05.2021

Neděle 16.5.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.