BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Brandýs nad Labem - Stará Boleslav a Středočeský kraj

Pilířem letošního Mezinárodního hudebního festivalu bude dílo J. S. Bacha

2. 6. 2023 | V sobotu 3. června začne XVI. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora (MHFKH). Devět festivalových dnů nabídne celkem šestnáct koncertů, z toho rovných sedm z díla Johanna Sebastiana Bacha. Hned ve dvou případech se interpretace ujme houslista Milan Pala.

Královský akt v Muzeu fantastických iluzí. Modelku pasovali na ministryni sportu

2. 6. 2023 | I čáry máry jsou krátké na přijímací řízení na střední školy v Praze, jestliže se rodičům zdá, že to, co se letos děje, je odpovědným fuk. Tak lze vnímat slova kouzelníka Pavla Kožíška k aktuálnímu problému, pronesená v přítomnosti krále. Konkrétně herce Václava Vydry, který už několik let vystupuje jako král České pohádkové akademie. Právě u Kožíška, v Muzeu fantastických iluzí, které kouzelník provozuje v pražské Vodičkově ulici, pořádal Vydra královský akt. Pohádkový panovník, kterého i v tak ...

Víkend v televizi přinese Miroslava Donutila i Vlastimila Brodského

2. 6. 2023 | Na reprízy osvědčených filmových titulů sází víkendová televizní obrazovka. Na diváky ale čeká i fantasy či živé koncerty.

Podívejte se: Pražský školák "vycvičil" před kamerou Vojtěcha Dyka

1. 6. 2023 | /VIDEO, FOTO/ Vojtěch Dyk, uznávaný český herec a zpěvák, byl obsazen do hlavní role krátkého filmu. Před kameru ho postavil mladý filmař Vilém Tycar. A režisér si rozhodně nedělal žádnou hlavu z Dykova věhlasu.

Noc kostelů: Tipy na zajímavé objekty a jak jich stihnout co nejvíc

1. 6. 2023 | Večer 2. června nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí církevních objektů, poznat komunitu, nebo si prohlédnout místa, kam nás běžně nenapadne vyrazit, nebo jsou pro veřejnost zavřená. Přinášíme tipy na dopravu i konkrétní kostely, které (možná) neznáte.

Pražští hasiči nového tisíciletí. Výstava zachycuje uplynulých 22 let činnosti

1. 6. 2023 | /FOTOGALERIE/ Hasiči letos oslavili 170 let od založení pražského hasičského profesionálního sboru. Při té příležitosti připravili výstavu fotografií nazvanou Pražští hasiči nového tisíciletí, která zachycuje uplynulých 22 let činnosti hasičů v Praze. Výstava byla zahájena ve středu 31. května na Rašínově nábřeží. Slavnostního zahájení se zúčastnil i pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Na co těšit v červnu v kině? Dorazí Indiana Jones, Flash i česká komedie

1. 6. 2023 | Spasí svět Ezra Miller s dvojí tváří Allena alias Flashe? Nebo spíše Indiana Jones? Ať už to dopadne jakkoli, všichni se v červnu utkají o diváckou přízeň v kinech. Konkurovat jim budou animované živly v nové pixarovce a také zdánlivě všední hrdinové v české komedii odehrávající se v jednom domě. Deník přináší přehled nejzajímavějších filmových novinek.  

Příběh pokračuje. Rybičky 48 chystají Megakoncert Doma 2024, zájem je obrovský

1. 6. 2023 | /ROZHOVOR, FOTO, VIDEO/ Kutnohorská kapela Rybičky 48 spustila předprodej vstupenek na Megakoncert Doma, který se bude konat v parku pod Vlašským dvorem 4. května 2024.

Podívejte se: Slavnostní zahájení výstavy Policie na vodě a pod vodou

29. 5. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Zahájení výstavy Policie na vodě a pod vodou proběhlo v pondělí 29. května v Muzeu policie ČR. V rámci výstavy byly představeny také preventivní aktivity projektů Bezpečné dětství a Bezpečně u vody. 

Michael Žantovský oznámil, že v červnu končí v Knihovně Václava Havla

29. 5. 2023 | Spisovatel, překladatel a někdejší diplomat Michael Žantovský oznámil, že od 1. června končí v Knihovně Václava Havla. Instituci, která se stará o myšlenkový, literární a politický odkaz dramatika, někdejšího disidenta a bývalého prezidenta Václava Havla, vedl od září 2015. Jaké bude jeho další působení, Žantovský v dnešním vyjádření neuvedl. Odkázal na chystanou tiskovou zprávu o nové podobě knihovny. ...

Zdroj: prazsky.denik.cz | Další zprávy »
06:12:19 | 03.06.2023

Sobota 3.6.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes