BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Brandýs nad Labem - Stará Boleslav a Středočeský kraj

Hudební léto na zahradě u Dačického nabídne klezmer, latinu i romskou muziku

29. 6. 2022 | Kutnohorský spolek Kultura do města pořádá v červenci a srpnu 2022 další ze série tradičních pátečních koncertů na zahradě restaurantu Dačický v Rakově ulici 8 v Kutné Hoře.

Lenny vydala singl z nové desky. Vrhá se na ní do rockového žánru

29. 6. 2022 | Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny.

Mám rád most u Embassy. Potkávám se tam s přáteli, říká Jiří Bartoška

29. 6. 2022 | Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Odstartuje už tento pátek. Jeho prezident Jiří Bartoška se každý rok těší na podobné věci. A jako obvykle, zdaleka ne všechny klapnou.  

Hrad Jenštejn nabídne zájemcům vycházku za léčivými rostlinami

26. 6. 2022 | Za jindy ne zrovna běžným zážitkem se lze v neděli 26. června odpoledne vypravit ke zřícenině hradu Jenštejn na Praze-východ. Chystá se Svatojánské bylinkové putování připomínající tradici, podle níž se právě v tomto čase v minulosti hojně sbíraly rostliny s léčivými účinky; některé dokonce pouze v noci.

Zabili Kennedyho? Nevadí, jedeme dál. Elvis nabízí omamnou smršť

25. 6. 2022 | Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. 

Tipy na letní čtení: Romantika, vinice i cestování na všechny způsoby

25. 6. 2022 | Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem.

Letní slavnost u Labe: Chystají se kapely i historické vlaky a autobusy

24. 6. 2022 | Velká zábavní akce nazvaná Letní slavnost u Labe se chystá na sobotní odpoledne v Čelákovicích. Na louce u lávky v rámci předprázdninového setkání vystoupí mezi 13. a 22. hodinou postupně skupiny Jelen, Klasickej postup, Druhej dech, Slza a zpěvačka Anna K. Provozovatelé Polabských farmářských trhů se postarají o stánky s občerstvením. Vlastní program čeká i na nejmenší návštěvníky: děti se mohou těšit na tvůrčí dílny, pískování, kreslení karikatur, malování na obličej, na ukázky psích sportů, a ...

Letní festival ve Středočeském muzeu: Návštěvníky čekají kapely i divadlo

23. 6. 2022 | S nabídkou, která je v případě muzea poměrně originální – a v předprázdninovém období dvojnásob – přichází Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy. Nabídne nový cirkus, koncerty i divadelní představení. Od čtvrtka 23. června do úterka pořádá letní „festival“ s pěti rozmanitými kulturními programy, začínajícími v zámecké zahradě vždy od 20 hodin, doplněný nabídkou taktéž pěti aktivit či zážitků pro děti. ...

Bez lásky se láska špatně dává, říká filmová prezidentka Anna Geislerová

23. 6. 2022 | /ROZHOVOR/ Do kin ve čtvrtek vstupuje romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku. A tak za ní utíká v utajení do "Podhradí". Hraje ji Anna Geislerová.

Hudební extáze s ohňostrojem. Metallica oslavila čtyřicátiny s plnými Letňany

23. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Dvouhodinový koncert nabídl nadšenému mnohatisícovému publiku průřez všemi deskami. A došlo i na největší hity Metallicy včetně Nothing Else Matters či Fade to Black.

Zdroj: prazsky.denik.cz | Další zprávy »
14:12:58 | 30.06.2022

Čtvrtek 30.6.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.