BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Monitor zpráv » Krimi zprávy z regionu » HZS Středočeského kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Středočeského kraje Zdroj: HZS Středočeského kraje |

Kuriózní zásah říčanských hasičů při záchraně osoby

14. 5. 2021 | V pátek 14. května krátce po 18. hodině přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o muži visícím ze skály ve výšce přibližně deset metrů nedaleko Úval v okrese Praha-východ.

Deštivé počasí ovlivnilo počet zásahů ve Středočeském kraji

14. 5. 2021 | Od středy 12. května byla Českým hydrometeorologickým ústavem vydána výstraha na vydatný déšť pro celý Středočeský kraj. Na některých místech byla tato výstraha navíc rozšířena o povodňovou bdělost. Jelikož po velmi suchých a teplých dnech přes náš kraj přecházely poměrně vydatné srážky, nastalo nebezpečí, že se hladiny některých toků mohou začít zvedat, a déšť tak může způsobit problémy nejen v jejich blízkosti, ale může dojít i k zatopení níže položených míst. ...

Hasiči územního odboru Kolín cvičili v polygonu kolegů z Draslovky

13. 5. 2021 | V první polovině tohoto týdne (10. až 12. května) proběhl v areálu firmy Lučební závody Draslovka a.s. Kolín společný třídenní výcvik profesionálních hasičů územního odboru Kolín s místními podnikovými hasiči. Praktická odborná příprava se uskutečnila v polygonu, který byl v podniku v minulosti vybudován z bývalého krytu civilní obrany.

Požár přestavěné stodoly na Kutnohorsku se škodou dva miliony

11. 5. 2021 | V úterý 11. května minutu po půl sedmé večer přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru sauny uvnitř rodinného domu v obci Vlková, která patří pod Zbizuby v okrese Kutná Hora.

Hasiči likvidovali na Benešovsku rozvinutý požár transformátoru

9. 5. 2021 | Požár olejového transformátoru v areálu slévárny v Týnci nad Sázavou byl středočeským hasičům ohlášen v neděli 9. května těsně před polednem. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Benešov a dobrovolní hasiči z Bukovan, Týnce nad Sázavou a Pecerad. Operační středisko na žádost velitele čety přivolalo technika, který odpojil celý objekt od elektřiny.

Noční požár rychlého občerstvení způsobil obrovskou škodu

9. 5. 2021 | V sobotu 8. května čtvrt hodiny před půlnocí byl středočeským hasičům ohlášen požár v objektu s rychlým občerstvením v Čestlicích na Říčansku v okrese Praha-východ.

Jízda záchranářské techniky v Kolíně

8. 5. 2021 | Den záchranářů v Kolíně – akci s dlouholetou tradicí, která měla ve městě na Labi vždy v květnu nezastupitelné místo, nebylo možné z důvodu pandemie už druhým rokem realizovat. Vzhledem k lepšící se situaci se však kolínští záchranáři rozhodli uspořádat letos 8. května alespoň JÍZDU ZÁCHRANÁŘSKÉ TECHNIKY, kterou byly tradiční slavnosti vždy odstartovány.

Rakovničtí hasiči přečerpávali hnojivo z převráceného postřikovacího stroje

6. 5. 2021 | Operační středisko Policie ČR požádalo hasiče o spolupráci u nehody převráceného postřikovače s kapalným hnojivem, který skončil mimo vozovku. Událost se stala ve čtvrtek 6. května před jedenáctou hodinou na silnici druhé třídy číslo 201 mezi obcemi Hřebečníky a Slabce v okrese Rakovník.

Desetimilionová škoda při požáru domu v Radlíku

2. 5. 2021 | První květnovou sobotu před osmou hodinou ranní přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o plamenech šlehajících ze střechy rodinného domu v Radlíku, který je částí Jílového u Prahy v okrese Praha-západ.

Čarodějnice ve znamení planých poplachů

1. 5. 2021 | Máme za sebou magickou noc, kdy jsme pálením ohňů na svých zahradách slavili příchod jara. Letošní oslavy, stejně jako ty loňské, se musely z důvodu vládních opatření přesunout z hřišť, polí a veřejných prostranství na zahrady, terasy a jiná soukromá místa. Většina lidí zodpovědně nahlásila spalování látek přírodního charakteru na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje prostřednictvím formuláře na webové stránce https://paleni.izscr.cz/. Mapa kraje se proto doslova zbarv ...

Požár rodinného domu se škodou za jeden a půl milionu

28. 4. 2021 | Ve středu 28. dubna ve čtvrt na pět ráno přijalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru střechy rodinného domu v Rovině, která je částí Hlásné Třebáně na Berounsku.

Pálení čarodějnic

27. 4. 2021 | V pátek 30. dubna nás čeká filipojakubská noc, na kterou se mnozí těší v souvislosti s oslavou příchodu jara a také s opékáním buřtů, což je spojené se spalováním látek přírodního charakteru. Letošní pálení ohňů bude ovšem, obdobně jako to loňské, vzhledem ke stále platným vládním nařízením pouze komornějšího charakteru.

Ke stažení

26. 4. 2021 | Dokumenty ke stažení.

Hromadná nehoda zablokovala strakonickou silnici na Příbramsku

24. 4. 2021 | Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje přijalo v sobotu 24. dubna pár minut po 14. hodině informaci o dopravní nehodě na silnici č. 4 mezi Milínem a Chrašticemi v okrese Příbram.

Hledáme zájemce/zájemkyni o obsazení pracovního místa Zásobovač

16. 4. 2021 | HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR STŘEDOČESKÉHO KRAJE hledá zájemce/zájemkyni pro obsazení pracovního místa: ZÁSOBOVAĆ oddělení provozní a správy majetku pro zajištění pořízení vymezeného sortimentu zboží / materiálu, získání cenových nabídek, podkladů k pořízení a objednání, komunikace s dodavateli od objednání k dodání, zajištění převzetí dodávek (podle dodacích listů, objednávek, kupních smluv), vyřízení případných reklamací, kontrola záručních lhůt. Vedení skladu od příjmu zboží/ materiálu k výd ...

Při požáru rodinného domu zemřela jedna osoba

15. 4. 2021 | Ve čtvrtek 15. dubna před druhou hodinou ranní přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru rodinného domu v Nových Jirnech v okrese Praha-východ.

Bývalou drážní výtopnu v Nymburku zachvátil rozsáhlý požár

15. 4. 2021 | Ve středu 14. dubna v 19.45 hodin byl na tísňovou linku středočeských hasičů ohlášen rozvinutý požár bývalé drážní budovy nedaleko stanice Nymburk město. Mnoho dalších volajících popisovalo obrovské plameny šlehající z celého objektu včetně střechy.

Tragická nehoda s následným požárem na dálnici D5 u Rudné

14. 4. 2021 | Ve středu 14. dubna 2021 krátce před 13. hodinou dostali středočeští hasiči od kolegů z operačního střediska Policie ČR informaci o čelním střetu motocyklu s dodávkovým automobilem, kdy jedno z vozidel jelo v protisměru. Nehoda se stala za 5. kilometrem dálnice D5 ve směru do Plzně v okrese Praha-západ.

Požár odpadu v Kralupech nad Vltavou zaměstnal hasiče na půl dne

14. 4. 2021 | V úterý 13. dubna hodinu a půl před půlnocí přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o černém dýmu, který vycházel z průmyslového areálu na jihovýchodním okraji Kralup nad Vltavou, další volající popisovali vysoké plameny.

Druhý stupeň poplachu při požáru truhlárny v Pečkách

12. 4. 2021 | V pondělí 12. dubna v 13.33 hodin byl středočeským hasičům nahlášen požár v kotelně truhlářské dílny v areálu bývalého Kovopodniku v Pečkách na Kolínsku. K místu vyjely čtyři jednotky hasičů s cisternami a výškovou technikou.

Zdroj: HZS Středočeského kraje - hzscr.cz
06:12:39 | 16.05.2021Zpravodajství BrandýsDnes.cz

ČD Muzeum v Lužné znovu otevře své brány návštěvníkům

V sobotu 15. května znovu otevře železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka. Na návštěvníky v letošním roce čeká několik novinek, například nový vstupní objekt včetně pokladny, kde si lidé kromě vstupenek zakoupí také upomínkové předměty se ...

Podnikání, které odolalo krizi

Na rozdíl od podnikatelů z mnoha průmyslových odvětví a odvětví postižených krizí, majitelé autoservisů zabývajících se čištěním filtrů DPF zaznamenal ...

ČSÚ: Březnový počet zemřelých byl rekordní, výrazně však klesla nadúmrtnost nejstarších seniorů

V březnu 2021 zemřelo podle předběžných údajů 16,6 tisíce obyvatel Česka, historicky nejvíce za jeden měsíc. Oproti pětiletému průměru z let 2015-2019 ...

Do konce dubna v Česku vzniklo přes 230 km nových cyklostezek z IROP

Jedním z cílů Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, je zatraktivnit veřejnou dopravu v ...

Příměstské CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

České dráhy provozují v Praze a Středočeském kraji celkem 70 jednotek CityElefant, které zajišťují příměstskou dopravou v okolí metropole. Jejich mode ...Neděle 16.5.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.