BrandýsDnes.cz
BrandýsDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » HZS Středočeského kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Středočeského kraje Zdroj: HZS Středočeského kraje |

VÝSTRAHA – zvýšené nebezpečí vzniku požárů!

20. 4. 2019 | Český hydrometeorologický ústav vydal vzhledem k teplému a převážně suchému počasí pro Českou republiku vyjma Moravskoslezského kraje výstrahu číslo PVI_2019/44 na zvýšené nebezpečí vzniku požárů.

Středočeští hasiči neměli klidnou službu ani na Velký pátek

20. 4. 2019 | Velikonoční pátek 19. dubna opět přinesl velký počet požárů v přírodním prostředí. K 21. hodině evidovali středočeští hasiči necelou padesátku událostí. Dvacet z nich byly požáry, z toho rovných patnáct v přírodním prostředí. Převážně šlo o požáry lesních a travních porostů, ale třeba také balíků slámy. Společným jmenovatelem většiny těchto požárů jsou nedbalost a neopatrnost.

Zelený čtvrtek značně potrápil středočeské hasiče

19. 4. 2019 | Suché a větrné počasí posledních dní se výrazně podepisuje na množství zásahů v přírodním prostředí, a to zejména zvýšeným počtem požárů trávy, křoví i lesních porostů. Čtvrtek 18. dubna byl pro středočeské hasiče hlavně v odpoledních hodinách jedním z nejnáročnějších jarních dnů, právě v souvislosti s požáry přírodního charakteru. Události navíc velice často komplikoval špatně přístupný terén a mnohdy také vítr, který způsoboval rychlé rozšiřování plamenů do okolí zasažených ploch. ...

Svatý Florián otevře veřejnosti většinu středočeských stanic

18. 4. 2019 | U příležitosti svátku svého patrona svatého Floriána, který letos připadá na sobotu 4. května, dají středočeští hasiči opět nahlédnout do míst, která jsou jinak pro veřejnost nepřístupná.

Hasiči nacvičovali v Mladé Boleslavi plnění hasicího letadla

16. 4. 2019 | Mladoboleslavský územní odbor HZS Středočeského kraje uspořádal v úterý 16. dubna na letišti Aeroklubu Mladá Boleslav odbornou přípravu zaměřenou na využití Letecké hasičské služby.

Odborná příprava ve vyprošťování pro dobrovolné jednotky

16. 4. 2019 | Ve dnech 13.–14. dubna se na územním odboru Kolín konala cyklická odborná příprava pro členy jednotek sborů dobrovolných hasičů předurčených pro vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Středočeští hasiči vezou z Pražského hradu dvě stříbra

11. 4. 2019 | Ve čtvrtek 11. dubna byly ve Španělském sále Pražského hradu vyhlášeny výsledky ankety Hasič roku 2018. Poprvé tak předávání cen nejlepším jednotlivcům i kolektivům vyvrcholilo v prostorách, ve kterých se konají nejvýznamnější státní a společenské akce, což podtrhlo důstojnost a slavnostní ráz jubilejního desátého ročníku.

Bohdanka 2019 – pozvánka na soutěž v disciplínách TFA

10. 4. 2019 | Středočeští profesionální hasiči pořádají ve spolupráci s obcí Bohdaneč osmý ročník soutěže „O pohár ředitele HZS Středočeského kraje – Bohdanka 2019“, která se uskuteční ve čtvrtek 23. května u 52 metrů vysoké dřevěné rozhledny na Kutnohorsku.

Dopravní nehoda uzavřela na několik hodin strakonickou silnici u Zbenice

10. 4. 2019 | Ve středu 10. dubna krátce před jedenáctou hodinou přijali středočeští hasiči oznámení o dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu na silnici I/4 u rybníku Cunát v katastru obce Zbenice v okrese Příbram.

Hledáme operátory linky 112

10. 4. 2019 | Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa ve služebním poměru na pozici operační technik linky 112 pro Krajské operační a informační středisko v Kladně.

Na Mladoboleslavsku zachvátil požár roubený rodinný dům i přilehlé hospodářské stavení

6. 4. 2019 | V sobotu 6. dubna krátce po půl jedenácté přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje hlášení o požáru v obci Dolení Kruhy v katastru Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku.

Profesionální hasiči v Kutné Hoře oslavili 50 let od svého vzniku

6. 4. 2019 | Historie profesionálního sboru v Kutné Hoře se datuje k 1. únoru 1969 a úzce navazuje na činnost dobrovolných hasičů. Nejprve vznikl veřejný požární sbor, který byl základem pozdějšího Okresního veřejného požárního útvaru.

Požár v sušičce pilin způsobil milionovou škodu

6. 4. 2019 | V pátek 5. dubna krátce po třinácté hodině zpozorovali pracovníci sušárny ve firmě na výrobu pelet a sušení pilin v Březnici na Příbramsku požár izolace ve filtrech v hale o půdorysu 30x20 metrů.

Na Příbramsku při kolizi převozové sanitky a vlaku zemřel pacient

4. 4. 2019 | Ve čtvrtek 4. dubna v 7.40 hodin přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o dopravní nehodě v obci Čenkov na Příbramsku, při které motorový vlak narazil do převozové sanitky.

Při požáru bytu v Berouně hasiči zachránili 15 lidí a psa

3. 4. 2019 | Ve středu 3. dubna těsně před pátou hodinou ranní přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru v prvním patře bytového domu ve Vorlově ulici v centru Berouna.

Při požáru v Bystřici hasiči zachránili pět lidí

2. 4. 2019 | V úterý 2. dubna krátce před devátou hodinou přijalo operační a informační středisko středočeských hasičů informaci o požáru komory v bytové jednotce třípatrové budovy v Bystřici na Benešovsku.

V Dymokurech na Nymbursku hasiči vytáhli z rybníka potopené auto

1. 4. 2019 | V neděli 31. března v podvečer zahlédl řidič jedoucí po silnici první třídy číslo 32 mezi obcemi Dymokury a Nouzov tmavé osobní auto, které se potápělo do vody v Pustém rybníku. Událost ihned nahlásil na tísňovou linku Policie ČR. Integrované operační středisko Policie Středočeského kraje na místo vyslalo hlídku a požádalo hasiče o spolupráci.

Nedbalost způsobila požár rodinného domu na Kutnohorsku

27. 3. 2019 | V úterý 26. března před desátou hodinou dopoledne byl na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášen požár sklepních prostor v rodinném domě v obci Žleby na Kutnohorsku. Oznamovatel upřesnil, že ve sklepě je kromě papíru uskladněno i několik tlakových lahví s propan-butanem.

V Benešově se autobus s dětmi střetl s nákladním vozidlem

25. 3. 2019 | V pondělí 25. března ve čtvrt na devět byli hasiči ze stanice Benešov vysláni k dopravní nehodě na silnici první třídy číslo 3 na severním okraji Benešova.

Na kutnohorské silnici hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku

22. 3. 2019 | V pátek 22. března krátce před devátou hodinou přijala operátorka tísňové linky HZS Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě na průjezdu obcí Ždánice na Kolínsku.

Zdroj: HZS Středočeského kraje - hzscr.cz
10:12:12 | 21.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Zdravotní klaun oslaví 18. narozeniny akcí Turné plné smíchu, tentokrát se zaměří na úsměvy seniorů

11.04.2019 | Z regionu

Zdravotní klauni v dubnu opět rozvezou radost a smích do míst, která nemohou navštěvovat pravidelně. Cílem oblíbené akce Turné plné smíchu, která se u ...

Drak Yvolrak naučil třídit děti odpad v Odolené Vodě

10.04.2019 | Z regionu

A bylo to již jaro, nikoliv předjaří, které mávalo na soubor Divadla Dětí při jeho cestě do Odoleny Vody. Místní děti zamířily do Domu kultury, aby se ...Neděle 21.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.